Segregatory o mechanizmach dźwigowych, ringowych i dociskowych

Segregatory o mechanizmach dźwigowych, ringowych i dociskowych

Gdy myślimy o archiwizacji dokumentów, ciężko jest pominąć segregator. Dziś znajduje się on obowiązkowo na wyposażeniu każdej firmy, która ma styczność z papierowymi dokumentami.

Segregatory a właściwe przechowywanie dokumentów

W każdym biurze znajduje się niezliczona ilość dokumentów. Jeśli są one niewłaściwie przechowywane, to wówczas trudno na polecenie szefa szybko i sprawnie odnaleźć ten właściwy. Aby unikać tak niefortunnych sytuacji, warto poszczególne rachunki, faktury, umowy oraz ważne prezentacje przechowywać w segregatorach. Dzięki nim wszystkie dokumenty są starannie poukładane, a ich znalezienie nie stanowi żadnego problemu.

Dziś wybór segregatorów na dokumenty jest na rynku przeogromny. Poszczególne rodzaje różnią się pomiędzy sobą sobą kolorystyką, tworzywem z którego zostały wykonane, mechanizmem służącym do wpinania kartek oraz rozmiarem.

Co prawda najbardziej popularny jest segregator A4, ale w razie potrzeby każdy klient zainteresowany zakupem ma także do wyboru produkty o innych rozmiarach.

Mechanizm – istotny element segregatora

Decydując się na zakup tego produktu, warto szczególną uwagę zwrócić na to, w jaki został on wyposażony mechanizm. Obecnie w sprzedaży dostępne są modele:

  • dźwigowe z dociskaczem – które to posiadają mechanizm odpowiednio dostosowany pod kątem rozstawu otworów. Mechanizm ten jest najczęściej stosowany w segregatorach o rozmiarze A4. Może on być rozchylany lub zamykany przy użyciu specjalnej dźwigni. Poszczególne kartki są trzymane przez specjalny dociskacz, który jest na ringach.
  • ringowe – mechanizmy w tego typu segregatorach mają kształt litery O lub D i są najczęściej rozchylane przy pomocy palców. Mogą posiadać dwa lub cztery ringi.
  • dociskowe – mechanizmy takie są praktykowane w specjalnych segregatorach konferencyjnych. Poszczególne dokumenty są do nich wpinane w taki sposób, że nie wymagają dziurkowania.