Segregatory na dokumenty – niezbędne w każdym biurze

Segregatory na dokumenty – niezbędne w każdym biurze

Biura, domowe czy firmowe, łączy jedna rzecz, porządek, przynajmniej w założeniu. Porządek w dokumentach to mniej nerwów i stresu, to rachunki opłacone na czas i formalności dopełnione w odpowiednim momencie. Im więcej jest dokumentów, tym łatwiej jest o czymś zapomnieć, lub coś zgubić. Właśnie dlatego warto stosować sprawdzone metody porządkowania i akcesoria. Tu z pomocą przychodzą zwłaszcza segregatory na dokumenty.

Jakie mogą być konsekwencje bałaganu w dokumentach?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak nieprzyjemne konsekwencje może spowodować zapomniana faktura, czy pismo z urzędu. Wydawać by się mogło, że w najgorszym wypadku do zapłacenia będą odsetki za zwłokę. Nic bardziej mylnego, przykładowo niezapłacona faktura za prąd może ostatecznie prowadzić do odcięcia energii elektrycznej i naliczenia różnorakich kosztów administracyjnych i serwisowych. Jeszcze gorzej bywa z kwestiami urzędowymi, w wielu przypadkach za niedopełnienie formalności w odpowiednim terminie grożą wysokie sankcje finansowe.

Segregatory na dokumenty – lek na całe zło?

Segregatory są nieocenione przy porządkowaniu i archiwizowaniu dokumentów, zarówno tych domowych, jak i tych firmowych. Sprawdzają się zwłaszcza do tych dokumentów, które ze względów prawnych muszą być przechowywane prze długie lata. Jednak sam segregator nie uporządkuje dokumentów i nie sprawi, że nic nie będzie ginąć ani umykać. Dlatego zawsze ważne jest wprowadzenie odpowiedniego systemu.

Segregatory produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej i nie chodzi tutaj o to, by je łatwo dopasować do wystroju wnętrza. Kolory mogą być bardzo pomocne w oznaczaniu rodzaju dokumentów, zarówno jeśli chodzi o rozdzielenie pism urzędowych od faktur, jak i w przypadku rozdzielenia dokumentów, które wymagają dalszego przetwarzania (podpisów, opłacenia itp.) od tych, które wymagają już jedynie archiwizacji.
Wybierz odpowiedni segregator dla siebie w tym sklepie.