Jakie niszczarki powinny znaleźć się w biurze

Jakie niszczarki powinny znaleźć się w biurze

W biurach wielu firm, w urzędach i budynkach użyteczności publicznej tworzy się ogromne ilości dokumentów, które zawierają, niejednokrotnie, bardzo wrażliwe dane. Część dokumentów jest archiwizowana, a część musi ulec zniszczeniu. Dlatego tak bardzo ważne jest, by każde biuro było wyposażone w niszczarkę biurową.

Czym jest niszczarka ?

Jest to rodzaj urządzenia, którego zadaniem jest uszkodzenie i zniszczenie dokumentów, w taki sposób by były one nieczytelne. Niszczarki biurowe z tego sklepu posiadają odpowiednie certyfikaty, by spełniać jak najlepiej swoje zadania i zgodnie z przepisami RODO. Bardzo popularne są niszczarki biurowe, które niszczą dane na rożnego rodzaju nośnikach nie tylko na papierze. Ich zadaniem jest zniszczenie danych zapisach na płytach CD i na materiałach plastikowych.

Jak niszczą dokumenty niszczarki biurowe?

Każda niszczarka tnie dokumenty wzdłuż jednej krawędzi. Jednak taki sposób niszczenia nie zawsze jest zadowalający. Dlatego najlepsze są niszczarki, które tną dokumenty, dodatkowo jeszcze w poprzek. Z takiej sieczki, naprawdę trudno jest cokolwiek odczytać.
Niszczarka to urządzenie, które można kupić w każdym sklepie papierniczym lub w renomowanej hurtowni ze sprzętem biurowym i biurowymi artykułami.

Normy niszczarek

Urządzenia te działają według 5 poziomów bezpieczeństwa:

  • najniższy niszczy dokumenty ogólnego użytku,
  • drugi tnie dokumenty wewnętrzne danej firmy,
  • trzeci poziom niszczy poufne informacje,
  • czwarty tajne,
  • piąty ściśle tajne dokumenty i ich ścinki są wielkości około 10 mm 2 powierzchni.